Na putu ka Nemačkoj

Litvanija pala: "Orlovi" pobedom započeli kvalifikacije za EP

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Fudbaleri Srbije pobedili su u petak u Beogradu selekciju Litvanije sa 2:0, u meču prvog kola Grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci za Srbiju bili su Dušan Tadić u 16. i Dušan Vlahović u 53. minutu.

U narednom kolu, Srbija će u ponedeljak gostovati Crnoj gori.

Srbija je povela u 16. minutu golom Dušana Tadića. Kostić je dobro prošao po desnoj strani, poslao povratnu loptu u šesnaesterac, a Tadić je preciznim udarcem levom nogom iz prve zatresao mrežu.

Tadić je večeras upisao 95. nastup u dresu reprezentacije i izbio je na četvrto mesto večite listi po broju odigranih utakmica.

Litvanija je u 28. minutu imala priliku za izjednačenje, šutirao je iz okreta Paulauskas ali je lopta za malo otišla pored gola.

Samo minut kasnije priliku je na drugoj strani imala Srbija, ali je udarac Vlahovića glavom otišao preko gola.

U 34. minutu loptu je na ivici šesnaesterca primio Mitrović, prevario dva igrača, šutirao u dalji ugao ali je njegov udarac izblokiran. U nastavku akcije šutirao je Živković, a lopta se od Grujića odbila i pogodila stativu.

Srbija je u 53. minutu duplirala prednost golom Dušana Vlahovića. Mitrović je dodao loptu do Tadića, ovaj u pravom trenutku proigrao Vlahovića koji je udarcem levom nogom precizno poslao loptu pod prečku.

Filip Kostić je u 65. minutu uspeo da zatrese mrežu golmana Barkutasa, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

U 75. minutu udarac je oprobao Sergej Milinković-Savić, ali je dobro reagovao golman Litvanije.

Do kraja meča Srbija je kontrolisala dešavanje na terenu, i sigurnom igrom privela utakmicu kraju.

Ranije danas, u istoj grupi, Crna Gora je u gostima pobedila Bugarsku sa 1:0.