Liga nacija

Srbija ubedljiva protiv Slovenije

Reprezentacija Srbije
Izvor: MN PRESS / NEBOJSA PARAUSIC

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je na stadionu "Rajko Mitić" selekciju Slovenije sa 4:1, u meču drugog kola Grupe 4 divizije B Lige nacija.

Golove za Srbiju postigli su Aleksandar Mitrović u 24., Sergej Milinković-Savić u 56., Luka Jović u 85. i Nemanja Radonjić u drugom minutu nadoknade.

Strelac za Sloveniju je bio Petar Stojanović u 30. minutu.

Srbija je već u drugom minutu zapretila preko debitanta Đordja Jovanovića. Njegov udarac otišao je preko gola.

Jovanović se u sedmom minutu posle greške odbrane Slovenije našao u izglednoj šansi, ali je umesto udarca pokušao da asistira ka Mitroviću.

Na gol se čekalo do 24. minuta. Korner je izveo Ivan Ilić, glavom je šutirao Sergej Milinković-Savić, a loptu odbija slovenački golman Jan Oblak. U nastavku akcije do lopte dolazi Mitrović, koji glavom postiže 45. gol za reprezentaciju Srbije.

Slovenija do izjednačenja dolazi posle kontranapada u 30. minutu. Stojanović je posle asistencije Benjamina Šeška izašao sam pred golmana Predraga Rajkovića, i lob udarcem je savladao srpskog čuvara mreže.

Gosti su nekoliko minuta posle izjednačenja imali inicijativu, ali je Srbija uspela da u završnici prvog dela ponovo uspostavi kontrolu na terenu.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je domaća selekcija u 54. minutu. Centaršut je uputio Aleksandar Živković, Mitrović je bio navjiši u skoku, a loptu je tik ispred gol linije zadržao Oblak.

Reprezetacija Srbije
Izvor: MN PRESS / MARKO METLAS

Dva minuta kasnije Srbija dolazi do novog vodjstva. Korner je izveo Dušan Tadić, a gol je glavom postigao Milinković-Savić.

Rezultat je povećao Luka Jović u 85. minutu, koji je iskoristio odličan centaršut Živkovića i glavom savladao Oblaka.

Do kraja se u strelce upisao i Radonjić u drugom minutu nadoknade.

Za Srbiju je večeras debitovao i odbrambeni igrač Erhan Mašović.

Zbog parnih žutih kartona za Srbiju u narednom meču protiv Švedske neće nastupati Aleksandar Mitrović.

Na tabeli Grupe 4 prva je Norveška sa šest bodova, Srbija i Švedska imaju po tri, a Slovenija je četvrta bez bodova.