Sport
11.05.2026. 15:26
Beta

Osijek

Srbiji peto mesto u nadmetanju muških Trio timova u trostavu

streljaštvo, 2. 9. 2021.
Izvor: EPA / HEDAYATULLAH AMID

Srpski strelci Milenko Sebić, Marko Ivanović i Lazar Kovačević zauzeli su danas peto mesto u disciplini Trio trostav na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem u Osijeku.

Sprski trio je u prvoj fazi kvalifikacija (po 15 hitaca iz svakog stava) skupio 1.306 krugova, zauzeo šesto mesto i prošao među osam najboljih, u drugu fazu, saopštio je Streljački savez Srbije.

Rezultati iz prve se ne prenose u drugu fazu, a format je identičan. Posle prvog, klečećeg stava Srbija se nalazila na poslednjem, osmom mestu, ali se u naredna dva stava, ležećem i stojećem, približila vodećim ekipama. 

Izjednačena borba za plasman na treće i četvrto mesto i ulazak u meč za bronzu, u kojoj je učestvovalo pet reprezentacija, bila je otvorena do poslednjeg hica. 

Srpski tim je takmičenje završio na petoj poziciji sa 1.309 krugova. Kao četvrta u meč za zlato prošla je Švajcarska sa 1.310 krugova.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
24°C
20.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve