R.E./Beta

SRPSKI PLIVAČ VELIMIR STJEPANOVIĆ OSVOJIO ZLATO NA MEDITERANSKIM IGRAMA !!

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je danas zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u španskoj Taragoni u trci na 200 metara slobodnim stilom.

Stjepanović je do zlata stigao rezultatom minut i 47,13 sekundi.

Srebro je osvojio Italijan Filipo Megli (1:48,02), dok je bronzana medalja pripala Egipćaninu Marvanu Elkemašu (1:48,12).

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je srebrnu medalju u disciplini 400 metara mešovito. Ona je trku završila za četiri minuta i 40,62 sekunde.

Zlato je otišlo u ruke Katalini Ljorente Koro iz Španije (4:39,42), a bronza Italijanki Karloti Toni (4:41,43).

Uspešan dan plivača kompletirala je muška štafeta na 4x100 metara slobodno koja je osvojila srebro. Srpski plivači su stazu preplivali za tri minuta i 15,76 sekundi.

Zlato je osvojila Italija, a bronzu Grčka.

Ranije danas na Mediteranskim igrama medaljama su se okitili i srpski strelci, kao i karatistkinja Jelena Milivojčević.

Damir Mikec je osvojio zlato, a Zorana Arunović srebro u disciplini vazdušnji pištolj, dok je Jelena Milivojčević bila najbolja u kategoriji do 50 kilograma.