Raspodela mesta

Kraj Superlige: Poznato je ko će u koje evropsko takmičenje

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Odigrano je poslednje kolo Superlige Srbije i sve dileme su otklonjene oko plasmana i nastupa u evropskim takmičenjima naredne sezone.

Fudbaleri TSC-a igraće naredne sezone u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pošto su na svom terenu u Bačkoj Topoli odigrali nerešeno 1:1 protiv Vojvodine, u utakmici poslednjeg 37. kola Superlige Srbije i zauzeli drugo mesto na tabeli.

TSC se do poslednjeg kola borio sa Čukaričkim za drugo mesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, u tome je uspeo pa će prvi put u istoriji igrati te evropske mečeve. Obe ekipe završile su sezonu sa po 75 bodova, ali je ekipa Žarka Lazetića druga na tabeli zbog bolje gol-razlike.

A post shared by FK TSC Bačka Topola (@fktsc)

Čukarički će kao trećeplasirana ekipa igrati u kvalifikacijama za Ligu Evropa.

TSC je poveo u 66. minutu golom Luke Ilića iz jedanaesterca, a izjednačio je Nikola Čumić u 77. i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su na svom terenu u Beogradu Radnički 1923 rezultatom 2:1.

Čukarički je poveo golom Luke Stojanovića u 15. minutu, a tri minuta kasnije izjednačio je Miloš Vidović.

Pobedu beogradskoj ekipi doneo je Stojanović, svojim drugim golom na utakmici u 21. minutu.

A post shared by FK Čukarički (@fkcukaricki)

Titulu je odbranila Crvena zvezda, iako je odigrala nerešeno 2:2 protiv Novog Pazara.

Zvezda je povela u 53. minutu golom Gelora Kange posle dodavanja Iraklija Azarova.

Novi Pazar je izjednačio u 60. minutu lepim golom Miljana Momčilovića sa ivice šesnaesterca.

Zvezda je ponovo povela u 72. minutu golom Stefana Lekovića, na asistenciju Kange, a tri minuta kasnije izjednačio je Slobodan Stanojlović i postavio konačan rezultat.

Utakmica je u završnici bila prekinuta na desetak minuta zbog vatrometa.

Crveno-beli su osvojili šestu uzastopnu titulu, a treću uzastopnu "duplu krunu" i na stadionu "Rajko Mitić" pred oko 20.000 gledalaca proslavili su osvajanje 34. šampionskog trofeja.

Zvezda je sezonu završila kao jedina neporažena ekipa u ligi, sa 97 bodova.

Partizan je zauzeo četvrto mesto, Vojvodina peto, a Novi Pazar šesto. Sedmi je Voždovac, a osmi Radnički 1923.

Iz lige su ispali Mladost GAT i Kolubara, a u baražu će igrati Radnički iz Niša i Radnik.