Nils Hinterman

Švajcarac pobedio u spustu u Kvitfjelu

1
Izvor: AP / Alessandra Tarantino

Švajcarski skijaš Nils Hinterman pobedio je u spustu, trci Svetskog kupa koja je vožena u norveškom Kvitfjelu.

Hinterman je pobedio rezultatom 1:44,62 minuta. To je njegova treća pobeda u karijeri u Svetskom kupu, a prvi plasman na pobedničko postolje ove sezone.

Drugo mesto zauzeo je Austrijanac Vincent Krihmajr sa 0,08 sekundi zaostatka, a treće mesto zauzeo je Kanađanin Kameron Aleksander sa 0,19 sekundi zaostatka.

Švajcarac Marko Odermat zauzeo je sedmo mesto sa 0,75 sekundi zaostatka i moraće još da sačeka na titulu u spustu. On je prvi u disciplini sa 552 boda, a drugi je Francuz Siprijan Sarazan sa 510 bodova. On nije danas skijao zbog povrede koju je zadobio u petak na treningu.

Odermat je prvi u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 1.542 boda, Sarazan je drugi sa 684, a treći je Austrijanac Manuel Feler sa 669 bodova.

Takmičenje skijaša u Svetskom kupu nastavlja se u nedelju u Kvitfjelu trkom u superveleslalomu.