Sport
25.06.2026. 11:06
Beta

Skok uvis

Topić zauzela drugo mesto na atletskom takmičenju u Zagrebu

1
Izvor: Shutterstock

Srpska atletičarka Angelina Topić zauzela je danas drugo mesto u skoku uvis na Memorijalu Borisa Hanžekovića u Zagrebu.

 

Topić je prekočila 1,95 metara, čime je izjednačila rezultat Australijanke Elenor Paterson, pa su podelile drugo mesto.

Topić je takmičenje počela na 1,85 metara, a zatim je iz prvog pokušaja preskočila 1,90 i 1,93 metra. Visinu od 1,95 preskočila je iz drugog pokušaja, a 1,97 iz trećeg.

Visinu od 1,99 metara nije pokušavala, a takmičenje je završila sa tri neuspešna pokušaja na 2,01.

Pobedila je olimpijska šampionka i svetska rekorderka Jaroslava Mahučih iz Ukrajine sa 1,97 metara.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
33°C
25.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve