Opet ravnopravni član
Ukinuta suspenzija Veslačkom savezu Srbije
Svetska veslačka federacija (World Rowing) ukinula je suspenziju Veslačkom savezu Srbije, čime je nacionalni savez ponovo stekao status ravnopravnog člana sa svim pravima i obavezama koje proizlaze iz članstva u toj međunarodnoj organizaciji.
Ovom odlukom Veslačkom savezu Srbije su vraćene sve nadležnosti u predstavljanju srpskog veslanja pred svetskom federacijom.
Veslački savez Srbije ponovo ima pravo da samostalno prijavljuje reprezentativne posade i sudije za međunarodna takmičenja pod okriljem World Rowing, učestvuje u radu kongresa i tela federacije, delegira predstavnike u komisijama i neposredno komunicira sa njenim organima.
Savez je naveo i da mu je ovom odlukom "omogućeno da se kandiduje za organizaciju velikih međunarodnih takmičenja u Srbiji, što je u prethodnom periodu već činio sa zapaženim uspehom".
Predsednik Veslačkog saveza Srbije Marko Marjanović ocenio je da je ukidanje suspenzije važna vest ne samo za veslanje, već i za srpski sport u celini, naglasivši da povratak punih nadležnosti znači i preuzimanje pune odgovornosti za dalji razvoj ovog sporta.
Iz Saveza je saopšteno da će u narednom periodu fokus biti na promociji srpskog veslanja na međunarodnoj sceni, unapređenju uslova za vrhunske rezultate i sistemskom razvoju sporta u zemlji, uz posvećenost stabilnom i transparentnom radu.