05.09.2022. 06:13

Split

Vaterpolisti Srbije bez četvrtfinala na Evropskom prvenstvu

Vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Splitu, pošto je u osmini finala izgubila od Francuske sa 9:10 (1:3, 1:1, 4:5, 3:1)

Francuska je na početku povela sa 3:0 i održavala je prednost od jednog do tri gola sve do minut pre kraja, kada je Dušan Mandić izjednačio na 9:9.

Pobedu Francuskoj doneo je Mehdi Marzuki golom 29 sekundi pre kraja.

Najefikasniji u ekipi Srbije sa po tri gola bili su Mandić i Strahinja Rašović. Po jedan gol postigli su Radomir Drašović, Nemanja Vico i Marko Radulović.

U ekipi Francuske Igo Kruzila postigao je četiri gola, dok su Marzuki i Tomas Verno dodali po dva pogotka.

"Čestitam Francuskoj, imali su kontrolu igre i rezultata, iscrpeli su nas fizički. Ne može sve da stane u poslednji šut. Igrali smo samo četiri minuta kako treba. Čestitam još jednom, posebno Kobeščaku", rekao je selektor Srbije Dejan Savić, preneo je Vaterpolo savez.

Reprezentativac Srbije Strahinja Rašović rekao je da je ekipa bila pod pritiskom i nervozom.

"Izgubili smo, bili su bolji. Ne znam šta da kažem. Opet smo imali pritisak, nervozu koja nas krasi. To nismo mi", naveo je Rašović.

Srbija će igrati protiv Holandije u utorak od 13.30 u razigravanju za plasman od devetog do 12. mesta.

Francuska će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv Italije.