Svetsko prvenstvo u Dohi

BRAVO! Vaterpolisti idu u četvrtfinale i NA OLIMPIJSKE IGRE

1
Izvor: EPA / ANTONIO BAT

Vaterpolisti Srbije ostvarili su veoma važnu pobedu u trećem kolu grupne faze na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Trijumfom nad selekcijom SAD 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4), vaterpolisti Srbije su kao prvoplasirani u grupi obezbedili direktan plasman u četvrtfinale, ali i vizu za Olimpijske igre u Parizu ovog leta.

"Delfini" su tako ostvarili primarni cilj na SP u Dohi, odnosno da u Parizu brane titulu osvojenu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U selekciji Srbije Dušan Mandić, Đorđe Vučinić i Nikola Jakšić postigli su po tri gola, Nemanja Ubović dva, a Strahinja Rašović, Radomir Drašović i Nemanja Vico po jedan pogodak.

Vaterpolisti SAD su od starta utakmice imali prednost, posle prve četvrtine su vodili sa 3:2, posle druge sa 7:5, ali se u trećoj deonici sve promenilo.

Ključan trenutak utakmice dogodio se kada je, pri rezultatu 8:7 u korist SAD, Ben Halok zbog "brutalitija" i udaranja Nikole Jakšića zaradio isključenje i Srbiji "poklonio" peterac i četiri minuta igre sa igračem više.

U timu SAD najbolji je bio Hanes Daube sa četiri gola, dok su po dva postigli Maksvel Irving, Rajder Dod i Dilan Vuthed.