VELIKA NAGRADA AUSTRALIJE: Nova pobeda Markeza, Petruči imao nesreću

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Vozač Repsol Honde Mark Markes slavio je na Velikoj nagradi Australije, 17. trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Španac je na stazi "Filip Ajland" upisao petu pobedu zaredom, 11. ove sezone, a 81. u karijeri, pretekavši Maverika Vinjalesa na Jamahi na početku poslednjeg kruga, piše Sport klub, a prenose Vijesti.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
EPA-EFE/MICHAEL DODGE AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Vinjales, međutim, nije bio najbliži Markesu na kraju, pošto je napravio veliku grešku nekoliko krivina pošto je izgubio vođstvo.

"Maverik je bio najbrži danas na stazi, ali znao sam pre trke da će odlučiti poslednjih pet ili šest krugova. Uspeo da da ga ispratim do poslednjeg kruga, mogu da kažem da sam sporo kuvao ovu pobedu . Proverio sam gume, sve pre nego što sam krenuo u napad. Nisam bio siguran jer je i on bio brz. Ipak, znao sam da na pravcu imam prednost", rekao je Markes.

Povezane vesti - "BIĆE TO FANTASTIČNO" Rosi: Hamilton i ja spremamo trampu

Kao drugoplasirani kroz cilj prošao je Kal Kračlou na Hondi ekipe LCR, dok je treće mesto zauzeo Džek Miler, koji brani boje Pramak Dukatija.

Ekspres.net

Na samom početku trke dogodio se strahovit incident koji je nekim čudom prošao bez težih posledica. Vozač Dukatija Italijan Danilo Petruči je bukvalno katapultirao sam sebe sa sedišta da bi zatim jezivi let kroz vazduh završio udarcem u motocikl Francuza Fabia Kvartarara pa su obojica završila pored staze, srećom bez težih povreda.

Markes je ranije obezbijedio titulu, a dve trke pre kraja sezone ima 375 bodova, 135 više od Dovicioza, dok je Rins preuzeo treće mesto i sada ima 183.

Naredna trka Moto GP šampionata vozi se već narednog vikenda za Veliku nagradu Malezije na stazi "Sepang".