Španija

Verstapen ne namerava da stane

Verstapen
Izvor: EFE / Enric Fontcuberta

Vozač Red Bula Maks Verstapen bio je najbrži na trećem slobodnom treningu pred trku Formule 1 za Veliku nagradu Španije.

Dvostruki uzastopni svetski prvak je na stazi "Katalunja" postavio najbrži krug u vremenu 1:13,664 minuta.

Drugi je završio njegov klupski kolega Serhio Peres, koji je za Verstapenom zaostao 0,250 sekundi, dok je treće mesto pripalo vozaču Mercedesa Luisu Hamiltonu (0,408 zaostatka).

Karlos Sainc iz Ferarija zauzeo je četvrto mesto, a peti je bio Fernando Alonso iz Aston Martina.

Do desetog mesta su plasirani i Džordž Rasel (Mercedes), Šarl Lekler (Ferari), Valteri Botas (Alfa Romeo), Juki Vunoda (Alfa Tauri) i Lando Noris (Meklaren).

Kvalifikacije su na programu danas od 16.00, a trka za Veliku nagradu Španije vozi se u nedelju u 15.00.