Australijan open

Zverev pobedio Variljasa

1
Izvor: Beta / AP / Dita Alangkara

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je pobedio peruanskog igrača Huana Pabla Variljasa sa 4:6, 6:1, 5:7, 7:6 (3), 6:4.

Aktuelni olimpijski šampion i 13. igrač sveta do pobede je došao za četiri sata i šest minuta.

Prvi set je rešen u finišu, nakon što je 103. teniser na ATP listi napravio brejk u devetom gemu, a potom iskoristio drugu set loptu na svoj servis.

Zverev je odigrao odlično u drugom delu igre tokom kojeg je vodio sa 5:0, a do kraja seta rivalu je prepustio jedan gem.

Nemački igrač je brejkom počeo i treći set, ali je u četvrtom gemu oduzimanjem servisa uzvratio Variljas.

Teniseri su zatim napravili po još jedan brejk, da bi u 12. gemu Variljas ponovo oduzeo servis rivalu i došao do 2:1 u setovima.

Brejka nije bilo u četvrtom setu koji je pripao Zverevu posle taj-brejka rezultatom 7:3.

Odlučujući set rešen je u 10. gemu, nakon što je bivši drugi teniser sveta iskoristio drugu meč loptu.

Zverev u drugom kolu igra protiv pobednika meča između Francuza Lorana Lokolija i američkog igrača Majkla Moa. Taj meč kao i većina drugih trenutno je prekinut zbog kiše.

U drugo kolo su se takođe plasirali i američki teniseri Džefri Džon Volf, koji je bio bolji od domaćeg igrača Džordana Tompsona sa 6:3, 3:6, 6:4, 7:5 i Tomi Pol koji je savladao nemačkog tenisera Jana Lenarda-Štrufa sa 6:1, 7:6 (8), 6:2.