Teška noć
Izrael tuče po iranskoj infrastrukturi, Iran nastavio pritisak na zemlje Zaliva
Izraelska vojska je saopštila da je jutros pokrenula nove napade velikih razmera na ciljeve u Iranu.
Na meti napada je iranska infrastruktura, a očevici su potvrdili vazdušne napade u severozapadnom gradu Kazvinu.
Najmanje šest ljudi poginulo je u izraelskim napadima na Liban, javili su državni libanski mediji, a prenosi BBC.
Kako navodi libanska novinska agencija, napadi su bili u oblasti južnog Sidona.
Pozivajući se na ministarstvo zdravlja, agencija je prenela da su četiri osobe poginule u "izraelskom neprijateljskom napadu" na grad Adlun, a dve u napadu na obližnji izbeglički kamp.
Istovremeno, sirene za raketnu uzbunu oglasile su se rano ujutru u Izraelu zbog iranskih napada.
Iran je nastavio i pritisak na susedne zemlje u Zalivu.
Ministarstvo odbrane Saudijske Arabije saopštilo je da je uništilo najmanje osam dronova u naftom bogatoj istočnoj provinciji, a sirene za raketnu uzbunu oglasile su se u Bahreinu.
Kuvajt je saopštio da je oborio više dronova, kao i da je jedan pogodio rezervoar za gorivo na međunarodnom aerodromu, gde je izbio požar.