Svet
06.07.2025. 22:10
Beta

Turska

Lav pobegao iz zoo-vrta i napao čoveka

lavovi, lav
Izvor: Shutterstock

Lav je danas napao i teško povredio jednog poljoprivrednika u južnoj Turskoj.

Lav "Zevs" je rano jutros pobegao iz zoološkog vrta "Zemlja lavova" u Manavgatu, na Sredozemnoj obali, prenela je privatna novinska agencija Demiroren.

Nekoliko sati kasnije lav je napao 53-godišnjaka dok je spavao napolju umoran od zalivanja drveća pistaća, kaže se u takstu.

"Čuo sam neko šuškanje, a kada sam podigao ćebe lav je skočio na mene", rekao je Sulejman Kir.

"Rvali smo se, uhvatio sam ga za vrat i jako ga stegao, a on je pobegao", rekao je napadnuti čovek koji je u bolnici s ranama na glavi, ramenima i nogama.

Novinska agencija Ilhas je javila da su policajci koji su već tragali za lavom, čuli buku te borbe i oterali ga pucnjima u vazduh.

Agencija je takođe prikazala snimke lava kako šeta ispred kuća i nestaje u žbunju, ali policijski timovi i dronovi su ga našli u obližnjoj šumi i ubili ga.

Zoološki vrt "Zemlja lavova" se na svom vebsajtu hvali da drži najveću porodicu lavova na svetu sa više od 30 primeraka, a  ima i tigrove, medvede i vukove.

Nije jasno kako je lav pobegao, ali je pokrenuta istraga.

 

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
23°C
07.07.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve