Svet
01.06.2025. 13:06
R. E.

Istražni komitet Rusije

Nesreće na prugama su teroristički napadi

1
Izvor: EPA / MAXIM SHIPENKOV

Incidenti sa eksplozijama na železničkim prugama u Brjanskoj i Kurskoj oblasti klasifikovani su kao teroristički napadi, saopštio je Istražni komitet Rusije.

U Brjanskoj i Kurskoj oblasti u vazduh su dignuta dva mosta, zbog čega su se dogodile dve železničke nesreće u kojoj je poginulo sedam osoba, a povređeno 73, saopštio je Istražni komitet Rusije.

Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa guvernerom Brjanske oblasti Aleksandrom Bogomazom i direktorom Ruskih železnica Olegom Belozjorovom, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

"Šef države je saslušao izveštaje o merama koje se preduzimaju u vezi sa onim što se dogodilo na pruzi", rekao je Peskov, prenosi portal Izvestija.

1
Izvor: EPA / RUSSIAN EMERGENCIES MINISTRY / HANDOUT

U rušenju mosta na voz u Brjanskoj oblasti poginuo je mašinovođa. Devet radnika železničke brigade je hospitalizovano i nalazi se pod lekarskim nadzorom.

Na deonici pruge Uneča-Žeča u Brjanskoj oblasti otkrivena su oštećenja, saopštila je Moskovska železnica.

"Danas u 10.52 časova na deonici Uneča-Žeča u Brjanskoj oblasti, tokom pregleda infrastrukture specijalnom opremom, železnički radnici su otkrili oštećenja na pruzi. Niko nije povređen. Saobraćaj prigradskih i putničkih vozova na ovoj deonici se ne obavlja", navodi se u saopštenju, preneo je Sputnjik.

"Vlasti Brjanske oblasti proglasile su 2, 3. i 4. jun za dane žalosti", saopštio je gubernator Brjanske oblasti Aleksandar Bogomaz na svom Telegram nalogu.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
20°C
03.06.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve