Svet
03.04.2026. 17:21
Beta

Obaveštajna služba SAD

Polovina iranskih raketnih lansera netaknuta

1
Izvor: Shutterstock

Američka obaveštajna služba procenjuje da je oko polovina iranskih sistema za lansiranje raketa i dalje neoštećena iako više od mesec dana traju američki i izraelski napadi na vojne ciljeve u toj zemlji, prenosi CNN pozivajući se na tri izvora upoznata sa tim obaveštajnim podacima.

Neki od raketnih lansera možda trenutno nisu dostupni,  kao na primer oni koji su zatrpani pod zemljom zbog udara, ali nisu uništeni, navodi se u izveštaju.

Ipak, Iran je "vrlo spreman da načini veliku štetu širom celog regiona", rekao je jedan izvor.

Pema američkim obaveštajnim procenama Iran i dalje ima hiljade jednokratnih dronova za napad u svom arsenalu i "veliki procenat" svojih priobalnih odbrambenh krstarećih raketa koje imaju ključnu ulogu u pretnjama Teherana za pomorski saobraćaj kroz Ormuski moreuz.

Ti nalazi su suprotni tvrdnjama predsednika SAD Donalda Trampa, koji je ranije ove nedelje rekao da je sposobnost Irana da lansira rakete i dronove "dramatično smanjena" i da se rat "približava kraju", prenosi Gardijan. 

Bela kuća i Pentagon demantovali su taj izveštaj.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
overcast clouds
16°C
06.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve