Svet
22.07.2025. 14:35
Beta

Opet isto

SAD treći put napuštaju UNESKO

Unesco
Izvor: Shutterstock

SAD su danas objavile da će ponovo izaći iz organizacije UNESKO (UNESCO) zbog onoga što Vašington doživljava kao njenu "antiizraelsku ostrašćenost", samo dve godine nakon ponovnog pridruživanja.

To će biti treći put da SAD napuštaju UNESKO, koje ima sedište u Parizu, i drugi put tokom Trampove administracije. Odluka će stupiti na snagu krajem decembra 2026. godine.

Predsednik Donald Tramp je to uradio tokom svog prvog mandata, ali SAD su se vratile u UNESKO pet godina kasnije, nakon što je Bajdenova administracija podnela zahtev za ponovno pridruživanje toj organizaciji.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
27°C
22.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve