Svet
08.07.2025. 09:09
Beta

U fokusu

Tramp i Netanjahu na večeri o prekidu vatre

1
Izvor: AP / Alex Brandon

Američki predsednik Donald Tramp (Trump) je na večeri sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom izrazio uverenje da je palestinski Hamas spreman da prihvati prekid vatre u Pojasu Gaze.

"Oni žele sastanak i žele taj prekid vatre", rekao je Tramp novinarima na početku večere.

Na pitanje šta sprečava mirovni sporazum, Tramp je rekao da ne misli da ima zastoja i da "misli da se stvari kreću veoma dobro".

Tramp, koji tvrdi da je odlučan da okonča rat u Gazi, sastao se u Beloj kući sa izraelskim premijerom usred indirektnih pregovara Izraela i Hamasa.

Istovremeno, Benjamin Netanjahu je saopštio da je predložio američkog predsednika za Nobelovu nagradu za mir, predajući mu pismo koje je poslao norveškom odboru.

"Dok mi razgovaramo, on (Tramp) obnavlja mir, zemlju po zemlju, region po region", rekao je Netanjahu.

Izraelska vojska je saopštila jutros da je pet vojnika poginulo u borbama na severu Pojasa Gaze, gde rat traje od oktobra 2023. godine.

 

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
few clouds
24°C
08.07.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve