R.E./Beta

OČEKIVALI SMO VIŠE OD NJIH: Đoković prošao dalje, Lajović izgubio

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala mastersa u Majamiju nakon što je danas pobedio 83. igrača sveta Argentinca Federika Delbonisa posle tri seta, 7:5, 4:6, 6:1.

Prvi teniser sveta pobedio je posle nepuna dva sata igre. On je poveo sa 5:2 u prvom setu, ali je Delbonis uspeo da izjednači na 5:5. Đoković je posle toga  vezao dva gema i poveo u meču.

On je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:1, ali je stao, dozvolio je protivniku da se vrati u meč, da napravi dva brejka i izjednači na 1:1 u setovima. Prvi igrač sveta popravio je igru u trećem setu, u kome je dozvolio Argentincu da osvoji samo jedan gem i plasirao se u osminu finala.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Španca Roberta Bautiste Aguta, koji je pobedio Italijana Fabija Fonjinija sa 6:4, 6:4.

"Dobro udaram loptucu, ali mi je potrebno više konstantnosti da zadržim taj nivo tokom celog meča", rekao je Djoković.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
Dusan Lajovic, of Serbia, watches a return to Nick Kyrgios, of Australia, during Miami Open tennis tournament Sunday, March 24, 2019, in Miami Gardens, Fla. (AP Photo/Jim Rassol)

Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala pošto je izgubio od 33. tenisera sveta Australijanca Nika Kirjosa sa 3:6, 1:6.
Lajović, 44. igrač sveta, izgubio je posle sat vremena igre. On je napravio jedan brejk, u prvom setu, a Kirjos mu je pet puta oduzeo servis.

Kirjos će u osmini finala igrati protiv Borne Ćorića iz Hrvatske, koji je pobedio Francuza Žeremija Šardija sa 6:7, 6:2, 6:3.