Vučić
"Ekonomska saradnja Srbije i SAD raste", Amerika učestvuju na EXPO izložbi
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je na sastanku sa podsekretarkom za javnu diplomatiju Stejt departmenta Sarom Rodžers izjavio da ekonomska saradnja Srbije i SAD nastavlja da raste kao i da Srbija postaje sve značajniji partenr SAD u regionu.
"Ekonomska saradnja naših zemalja nastavlja da raste, uz sve veći broj američkih kompanija koje investiraju u Srbiju, posebno u oblastima infrastrukture, energetike i novih tehnologija. Istovremeno, raste i trgovinska razmena, što potvrđuje da Srbija postaje sve značajniji partner SAD u regionu", napisao je Vučić na društvenoj mreži Instagram.
Vučić je rekao da Srbija ostaje "otvorena za dalju saradnju sa američkim partnerima, posebno u oblasti obnovljivih izvora energije i novih investicija, uz cilj da nastavimo da gradimo modernu, stabilnu i ekonomski snažnu Srbiju".
On je dodao da će SAD učestvovati na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu i dodao da to predstavlja "veliko priznanje za Srbiju i potvrdu ugleda koji je naša zemlja izgradila na međunarodnoj sceni".
"EXPO 2027 biće najveći međunarodni događaj u modernoj istoriji Srbije i prilika da svetu predstavimo modernu, uspešnu i otvorenu zemlju, spremnu da dodatno razvija partnerstva i jača svoju ekonomsku i političku poziciju. Verujem da će Beograd tokom EXPO 2027 poslati snažnu sliku Srbije kao države stabilnosti, razvoja i novih mogućnosti", napisao je Vučić.
Podsekretarka za javnu diplomatiju Stejt departmenta Sara Rodžers, napisala je na mreži Iks da je upravo potpisala ugovor o učešću SAD na specijalizovanoj izložbi Ekspo koja se u Beogradu održava idućeg leta.
"SAD i Srbija ušli su u novu eru bilateralnih odnosa i Ekspo će biti sjajna prilika da se istakne naše prijateljstvo i trgovinske veze", napisala je Rodžers na svom nalogu na mreži Iks.
Tema ekspa je "Igra za čovečnost", napisala je Rodžers i navela da su američke kompanije, pronalazači, sportisti i umetnici očigledo izvrsni u tome i da se raduje partnerstvu i njihovom prikazivanju.
Rodžers je ugovor potpisala sa ministarkom unutrašnje i spoljne trgovine i komesarkom za Ekspo 2027 Jagodom Lazarević i direktorom kompanije Ekspo 2027 Beograd Danilom Jerinićem.