Vesti
28.06.2025. 15:35
Beta

Kruševac

Održana svečana sednica Vlade Srbije

1
Izvor: MINISTARSTVO ODBRANE RS / Darimir Banda

Vlada Srbije održala je svečanu sednicu povodom Vidovdana u Gradskoj kući u Kruševcu nakon čega su premijer Đuro Macut i ministri prisustvovali državnoj ceremoniji na Trgu kosovskih junaka.

Macut je nakon polaganja venaca kazao da je Vidovdan vekovima važan praznik za srpski narod i dan koji ima posebno duhovno i istorijsko značenje.

"Vidovdan je dan u kom smo odbranu otadžbine, od Boga date, stavili iznad svih partikularnih interesa i kada smo Srbiju i sebe ugradili u večnost. To treba da znaju svi koji na Vidovdan hoće da naude Srbiji i uprljaju joj obraz baš na ovaj dan, da je sruše i bace u prašinu zavodljivog ropstva koje se nudi spolja uz obećanje lakovernima da je sve bolje nego da budemo Srbija i Srbi", reko je premijer.

Po njegovim rečima, podele u društvu na današnji dan treba zanemariti i insistirati na sabornosti.

"Danas i odavde, pred Spomenikom onih koji su se upisali u Nebesku Srbiju, pozivam sav naš narod na sabornost i bratstvo. Pozivam na odbranu Srbije i njenih institucija i pozivam na mir. Neka živi Kosovski zavet, taj dokaz naše vrednosti i putokaz ka slobodi i pravdi našeg naroda. Živela večna Srbija", rekao je Macut, a prenela Vlada u saopštenju.

U Srbiji se danas obeležava Vidovdan, verski praznik za koji se vezuju brojni istorijski datumi, među kojima i Kosovski boj 1389. godine, a tokom dana je najavljeno više događaja - od studentskog protesta na Slaviji do književne večeri ispred Doma narodne skupštine.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je jutros odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama, a među laureatima su profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov, dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu Patrik Drid, novinarka Informera Branka Lazić, Vaterpolo savez Srbije i drugi.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
26°C
28.06.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve