Vesti
19.10.2025. 13:25
Godišnjica
Pre 13 godina započeo dijalog u Briselu između Kosova i Srbije
Na današnji dan pre 13 godina, 19. oktobra 2012. godine, u Briselu je održan prvi sastanak tadašnjeg premijera Kosova Hašima Tačija i tadašnjeg predsednika Vlade Srbije Ivice Dačića, čime je započeo dijalog o normalizaciji odnosa.
Sastanak Tačija i Dačića održan je uz posredovanje Ketrin Ešton, koja je tada obavljala funkciju visoke predstavnice Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost.
Kako je saopšteno nakon sastanka, cilj razgovora bio je nastavak dijaloga koji je olakšavala Evropska unija, uz obostranu posvećenost nastavku procesa normalizacije odnosa između Kosova i Srbije.
Prema saopštenju Vlade Kosova, sastanak uz posredovanje Eštonove označio je novo poglavlje u odnosima između "dve suverene države", prenosi Kosovo online.
Tom prilikom, Tači je rekao da će taj proces doprineti ubrzanju evropskih integracija obeju zemalja, kao i jačanju mira i stabilnosti u regionu.
Komentari