Vesti
12.02.2025. 23:27
R. E.

Kragujevac je sve bliže

Studenti iz Beograda i Niša dopešačili do Aranđelovca i Ćićevca

1
Izvor: BETAPHOTO / MILAN OBRADOVIC

Studenti koji pešače iz Beograda i Niša ka Kragujevcu, uspešno su prešli drugu od četiri deonice na putu do velikog skupa koji će se održati 15. februara.

Studenti u blokadi Univerziteta u Kragujevcu, objavili su detaljan program skupa "Sretnimo se na Sretenje", u subotu, 15. februara, sa početkom u 9 sati na Lepeničkom bulevaru.

Niški studenti, njih oko 180, stigli su iz Aleksinca, u kojem su prenoćili, oko 20 sati u Ćićevac. Građani su ih dočekali vatrometom, preneo je N1. 

Studenti iz Niša će posle noćenja u Ćićevcu u četvrtak ujutro krenuti za Jagodinu.

Njihove kolege iz Beograda, zajedno sa studentima iz Novog Sada, dva sata kasnije stigli su do druge "baze" na putu dugom ukupno 140 kilometra - Aranđelovcu.

Bili su predvođeni konjanicima na tri konja tokom šetnje koja je bila naporna, jer je usput provejavao i sneg.

I njih su građani pozdravili skandirajući, i uz vatromet. 

Studentima koji pešače ka Kragujevcu građani su skandirali duž cele današnje rute i dočekivali ih aplauzom i uz jelo i piće na pauzama.

Njima je obezbeđen smeštaj na toplom u Aranđelovcu i Ćićevcu.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
0°C
19.03.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve