Vesti
15.01.2026. 19:35
Beta

Skupština Srbije

Završena sednica, bilo uvreda i opomena, nastavak u utorak

1
Izvor: ATAIMAGES / R.Z.

Skupštinska sednica na kojoj se raspravlja o 25 tačaka, među kojima je pet pravosudnih zakona, završena je oko 18 časova, a nastavak je najavljen za utorak od 10 sati.

Poslanici su danas raspravljali o izmenama pravosudnih zakona koje je predložio poslanik vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Uglješa Mrdić i o predlozima za proglašenje novih kulturnih dobara.

Na momente se nisu držali dnevnog reda, te su raspravljali i o struji koja je nestajala zbog snega u više mesta u Srbiji, nedovoljnoj zastupljenosti nacionalnih manjina u pojedinim sudovima i tužilaštvima, uvođenju tužilačke policije, krivici za pad nadstrešnice u Novom Sadu i slučaju Generalštab.

Tokom rasprave bilo je i razmene uvreda između predstavnika vlasti i opozicije, zbog čega je opomenu predsednice parlamenta dobio poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Nebojša Bakarec.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
few clouds
22°C
06.07.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve