Biznis
12.02.2026. 17:11
Beta

Zavod za statistiku

Voće prošle godine bilo skuplje 68,2 odsto nego 2024.

voće, povrće, kese
Izvor: Shutterstock

Najveći uticaj na rast cena u grupi proizvoda poljoprivrede i ribarstva u prošloj godini imalo je poskupljenje voća od 68,2 odsto i žita od 12,3 odsto, saopštio je danas Republički zavod za statistiku.

Cene proizvoda poljoprivrede i ribarstva u prošloj godini su u proseku povećane za 10,7 odsto.

U decembru 2025. godine cene te robe u odnosu na isti mesec 2024. godine povećane su za četiri odsto.

Posmatrano po glavnim grupama proizvoda, u odnosu na isti mesec prethodne godine, najveći uticaj na rast cena zabeležen je u grupama žita (7,2 odsto) i stoka i živina (pet odsto).

Cene proizvoda poljoprivrede i ribarstva u decembru 2025. godine, u odnosu na prethodni mesec, u proseku su smanjene za 2,2 odsto, a najveći pad cena bio je grupama stoka i živina (2,7 odsto) i žita (2,3 odsto).

Komentari
Dodaj komentar

Povezane vesti

"Nakon tužbe Deleza konkurencija ne sprema sličan plan"
prodavnica, hrana, kupovina, šoping

Piše Forbs Srbija

11.02.2026. 12:45

"Nakon tužbe Deleza konkurencija ne sprema sličan plan"

Nakon što je kompanija "Ahold Delhaize" (Delez) zatražila arbitražu pred međunarodnim sudom u Vašingtonu zbog nametnutih marži u Srbiji, kompanije Lidl i Univerexport nemaju takve planove, objavio je danas Forbs Srbija.
Close
Vremenska prognoza
overcast clouds
16°C
04.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve