Sreći nema kraja

E, tako se slavi pobeda: Sreda neradan dan u Saudijskog Arabiji

1
Izvor: Beta / AP / Andre Penner

Saudijska Arabija proglasila je sredu državnim praznikom, nakon velike pobede fudbalske reprezentacije te zemlje protiv Argentine na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Sreda će biti neradan dan za sve zaposlene u javnom i privatnom sektoru, kao i za učenike i studente, navodi se u saopštenju saudijskog kralja Salmana.

Fudbaleri Saudijske Arabije pobedili su posle preokreta Argentinu sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe C, što je jedno od najvećih iznenadjenja u istoriji Svetskog prvenstva.

Argentina je povela u 10. minutu golom Lionela Mesija iz jedanaesterca. Izjednačio je Saleh Al Šehri u 48. minutu a veliku, iznenadjujuću pobedu Saudijskoj Arabiji doneo je Salem Al Davsari lepim golom u 53. minutu.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.