"Prazne puške"

Hrvatska - Maroko: Nikom ništa

hrvatska - maroko
Izvor: Beta/ AP / Manu Fernandez

Fudbaleri Hrvatske i Maroka odigrali su nerešeno 0:0, na meču prvog kola grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Utakmica je odigrana na stadionu Al Bajt, a najbolje prilike u prvom delu meča imala je Hrvatska.

U 17. minutu je iz daljine pokušao Ivan Perišić, a lopta je otišla iznad prečke. Stopostotnu šansu imali su "kockasti" u prvom minutu nadoknade, kada je loptu u šesnaesterac ubacio Borna Sosa, a udarac Nikole Vlašića odbranio je golman Jasin Bono.

Priliku da Hrvatsku dovede do vođstva propustio je i najbolji igrač Luka Modrić pred odlazak na odmor kada je sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola.

Maroko je bio konkretniji u drugom delu utakmice, a prvu šansu imali su u 51. minutu, kada je do odbijene lopte došao Nusair Mazrauji, čiji je udarac glavom iz blizine odbranio Dominik Livaković.

Novu priliku afrička selekcija je imala u 65. minutu, kada je sa tridesetak metara šutirao Ašraf Hakimi, ali i on nije završio iza leđa golmana Hrvatske.

U nastavku nije bilo velikih uzbuđenja, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Kapiten Hrvatske Luka Modrić rekao je da je meč protiv Maroka bio dosta težak, ali da aktuelni viceprvaci sveta imaju još dve utakmice za prolazak u nokaut fazu.

"Dosta teška utakmica, imali smo neke šanse, ali nismo uspeli da zabijemo. Imamo još dve utakmice da prodjemo grupu. Hteli smo da otvorimo prvenstvo pobedom, ali nije išlo. Mislim da će nam sada biti lakše", rekao je Modrić, prenela je Hina.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.