Haos i prekid derbija, pa pobeda Zvezde

1
Izvor: BETAPHOTO / Nebojsa Parausic

Večiti košarkaški derbi, između Crvene zvezde i Partizana, odigran u okviru osmog kola ABA lige, obeležile su ružne scene.

Crvena zvezda je upisala pobedu rezultatom 90:74 (20:18, 29:39, 21:17, 20:8), u derbiju koji je bio prekinut na pola sata.

Duel je prekinut krajem prve četvrtine, zbog ubacivanja predmeta na teren, ali je nastavljen posle pauze, nakon što su sudije ispraznile deo tribina u "Pioniru".

Domaćin meča je bila Zvezda, čije su pristalice nezadovoljne sudijskim odlukama, već sredinom prve četvrtine počeli da ubacuju predmete na teren.

U poslednjem minutu prve deonice, Ivanović je bio u prodoru, Ledej je napravio faul, a Ivanović koji se tom prilikom povredio, morao je da napusti parket.

Navijači Zvezde su tada ponovo krenuli sa nesportskim ponašanjem, mnogo tvrdih predmeta je poletelo ka terenu, a glavni sudija Damir Javor je prekinuo utakmicu i sa kolegama se povukao u svlačionicu.

Sudije su odlučile da meč bude nastavljen tek nakon što su ispraznile deo tribina hale "Aleksandar Nikolić".

Partizan se dobro držao do pred kraj prvog poluvremena, ali su nakon dolaska sa odmora crveno-beli preuzeli konce igre. Serijom 14:0 u trećoj deonici su preokrenuli rezultat, a onda u poslednjem kvartalu povećali prednost i potrvdili pobedu.

1

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Luka Vildoza sa 19 poena i pet asistencija, Nemanja Nedović je upisao 17, a Ognjen Dobrić 11 pogodaka.

Kod Partizana su se istakli Joanis Papapetru sa 15 poena i pet skokova, dok je Dante Egzum postigao 14 poena.

Zvezda je tako prekinula sjajan niz Partizana i nanela im prvi poraz posle sedam pobeda u ABA ligi ove sezone. Na drugoj strani crveno-beli su pod komandom novog trenera Duška Ivanovića upisali peti uzastopni trijumf u sezoni i sada u regionalnom takmičenju imaju skor 6-1.

Večiti rivali novi duel igraće vrlo brzo, već 8. decembra, i to u Evroligi, a taj meč će se održati u Beogradskoj areni.