Evroliga

Crvena zvezda poražena od Barselone

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras na svom terenu od Barselone sa 76:85 (17:18, 15:27, 19:19, 25:21), u 25. kolu Evrolige.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom, a pratili su ga Jago Dos Santos sa 13 i Džoel Bolomboj sa 12 poena.

Barselonu su do pobede predvodili Dario Brisuela sa 20 i Jan Veseli sa 16 poena.

Zvezda je 12. na tabeli sa 10 pobeda i 15 poraza, pa je dodatno smanjila šanse da se nađe u plej-inu Evrolige, dok je Barselona druga na tabeli sa 17 tijumfa iz 25 utakmica.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Žalgiris, dok će Barselona ugostiti Albu.

Od početka utakmice Barselona je bila bolji tim na parketu i pored vrlo bučne podrške prepune Beogradske arene.

Katalonci su postepeno gradili prednost, iako je Zvezda do kraja prve deonice imala rezultatski priključak, a situacija se promenila u drugoj četvrtini.

Procenti šuta Barselone, a posebno Darija Brisuele, koji iz četiri pokušaja za tri poena nije imao promašaj, bili su vrlo visoki. Serijom 12:2 na početku druge četvrtine španski tim došao je do dvocifrene prednosti.

Zvezda je pokušavala da pronađe ritam, ubrza igru i bude čvršća u odbrani, međutim, Barselona je za svaki pokušaj crveno-belih da uhvati priključak imala odgovor.

Ekipa Janisa Sferopula na početku treće četvrtine nikako nije uspevala da bude konkurentna. Prednost Barselone iznosila je i 18 poena - 58:40, ali ipak je Zvezda u završnici tog perioda uspela da dođe na 10 poena zaostatka i imala napad se još više približi, ali u tome ipak nije uspela.

Loš početak poslednje deonice Zvezde otklonio je bilo kakve nedoumice oko pobednika meča, pošto je Barselona dodatno uvećala prednost, usporila ritam meča i rutinski ga privela kraju.