Prvi meč plej-ofa LK

Debakl Partizana u Danskoj

1
Izvor: Beta / Ritzau Scanpix / Martin Sylvest

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u prvoj utakmici baraža za plasman u Ligu konferencija.

Crno-beli su izgubili u danskom Farumu od Nordsjelanda rezultatom 0:5.

Nordsjeland je poveo u 11. minutu golom koji je postigao Martin Frese, a zatim je dva gola iz jedanaesteraca postigao Markus Ingvartsen u 42. i 68. minutu. Četvrti gol postigao je Oliver Viladsen u 73. minutu, a konačan rezultat postavio je igrač Partizana Mihajlo Ilić, koji je u 88. minutu postigao autogol.

Partizan je prvi zapretio u 10. minutu kada je pokušao Kvinsi Menig sa 20-ak metara, a domaći golman bez problema odbranio.

Minut kasnije Nordsjeland je poveo. Posle gužve pred golom Partizana, lopta je izbačena izvan kaznenog prostora, do nje je došao levi bek Frese i poslao loptu u suprotan ugao.

U 16. minutu domaći su mogli da udvostruče prednost, Osman je lako prošao po levoj strani i centrirao pred gol, a sa pet metara Bendžamin Nigren šutirao je preko prečke.

Nordsjeland je imao inicijativu, u 37. minutu glavom je pokušao Ingvartsen, a tri minuta kasnije domaći su propustili veliku priliku. Osman je prošao po levoj strani, šutirao i pogodio stativu, do lopte je došao Ingvartsen koji je sa pet metara šutirao visoko preko gola.

U 42. minutu dosuđen je jedanaesterac za Nordsjeland, nakon što je Nikola Antić igrao rukom. Penal je izveo Ingvartsen, malo je zastao prilikom šuta, ali je pogodio mrežu i udvostručio prednost.

A post shared by FK PARTIZAN (@partizanbelgrade)

Partizan je bolje počeo drugo poluvreme, ali bez prave prilike. U 59. minutu iz igre je zbog povrede izašao Menig i ušao je Samed Baždar.

Minut kasnije novu veliku priliku promašio je Nordsjeland, nakon što je Mohamed Diomande glavom bio neprecizan sa pet metara.

U 62. minutu Partizan je imao najbolju priliku na utakmici, kada je Svetozar Marković posle kornera šutirao pravo u golmana.

1

Odmah na drugoj strani domaći su imali novu šansu, ali je prvo golman Aleksandar Jovanović odbranio šut Diomandea, a zatim je Aranđel Stojković blokirao šut Osmana.

U 66. minutu ponovo je dosuđen jedanaesterac za Nordsjeland, posle igranja rukom Aleksandra Šćekića, a treći gol na utakmici postigao je Ingvartsen.

Nordsjalend je postigao četvrti gol u 73. minutu. Osman je ponovo prošao po levoj strani i centrirao pred gol, a loptu je u mrežu ubacio Viladsen.

Golman Jovanović je u 78. minutu odbranio šut Osmana, koji je ponovo bio brži od igrača Partizana. Napadač Danske ekipe bio je u šansi i u 82. minutu kada je pogodio stativu, a zatim je izašao iz igre.

Zamenio ga je na terenu Mads Hansen, koji je odmah u prvoj šansi pogodio prečku.

U 88. minutu peti gol za domaće postigao je Ilić koji je skrenuo loptu u svoju mrežu posle šuta Hansena.

U četvrtom minutu nadoknade vremena poništen je gol Nordsjelanda, pošto je rukom loptu u mrežu ubacio Konrad Harder.

Trener Partizana priznao je da su crno-beli ostvarili "sraman rezultat".

"Naravno ja snosim najveću odgovornost, 5:0 je sraman rezultat. Primili smo golove kako smo primili, imali su kontrolu lopte, nedopustivo je da tako lako prolaze jedan na jedan. Mnogo puta sam pričao šta znači brzina, kada nemate brzinu i igrače koji mogu da promene ritam utakmice. Ne tražim alibi, to je jednostavno tako i najveća odgovornost je moja", rekao je Duljaj za Arenu sport posle utakmice.

"Žao mi je ljudi koji su došli da nas bodre i videli ovu sramotu i ljudi koji su u Srbiji, međutim, vidimo se u Beogradu", dodao je on.

Na pitanje: "Tu ste i u Beogradu", Duljaj je odgovorio: "Pa nemamo gde".

Revanš utakmica igra se narednog četvrtka u Beogradu, a pobednik će se plasirati u grupnu fazu Lige konferencija.