Dejvis kup

Novak Đoković odveo Srbiju u Malagu

Novak Đoković
Izvor: EFE / KAI FOESTERLING

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se na završni turnir Dejvis kupa, pošto je najbolji teniser sveta Novak Đoković u dva seta pobedio Alehandra Davidoviča Fokinu, doneo drugi poen Srbiji i pobedu u meču protiv Španije.

U prvom meču ovog duela, ranije danas, Laslo Đere je sa 2:0 pobedio Alberta Ramosa.

Pored Srbije, iz iste grupe, među osam najboljih se plasirala i Češka, sa kojom će se Srbija sastati u poslednjem kolu u meču bez rezultatskog značaja.

U večerašnjem meču, Đoković je posle sat i 49 minuta slavio sa 6:3, 6:4.

U osmom gemu prvog seta Đoković je oduzeo servis protivniku, da bi u narednom gemu pri svom servisu iskoristio drugu set loptu.

Prvi do brejka u drugom setu stigao je Davidovič Fokina u četvrtom gemu, da bi Đoković vezanim brejkovima u sedmom i devetom gemu stigao do preokreta i sigurne pobede.