Masters u Parizu

Đoković ostao bez titule, drama pripala tinejdžeru

Novak Đoković
Izvor: EPA / YOAN VALAT

Novak Đoković izgubio je u finalu Mastersa u Parizu od Holgera Runea rezultatom 3:6, 6:3, 7:5.

Iako je bio u ulozi favorita pre ovog meča, Đoković nije uspeo da dođe do sedme titule u Bersiju.

U prvom setu je viđena apsolutna dominacija sedmog tenisera sveta, ali je u nastavku na terenu bio neki drugi Novak... Ali i Rune.

Čini se da je prekretnica meča bio prvi gem drugog seta kada je Đoković prokockao tri brejk lopte. Danac je "preživeo" Novakove napade i u nastavku počeo da igra sa mnogo više samopouzdanja.

Dancu je ovo treća titula u sezoni, ali i u karijeri, nakon Minhena i Stokhloma.

Do pehara, ali i 10. mesta na ATP listi, Rune je stigao spasivši šest brejk lopti u gemu u kojem je servirao za meč. Iskoristio je svoju drugu priliku i ostvario najveći trijumf u karijeri.