Pobeda posle penala

Crno-beli jedva do četvrtfinala Kupa

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na stadionu u Humskoj posle boljeg izvođenja penala pobedili Grafičar ukupnim rezultatom 6:5 u osmini finala ovog takmičenja.

Utakmica je posle 90 minuta završena bez pobednika, 1:1. Grafičar je poveo golom Ognjena Ajdara u 64. minutu, a Partizan je izjednačio pogotkom Dušana Jovanovića u 79. Grafičar je od 66. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Babakar Mbup.

Fudbaleri Partizana su postigli svih pet golova sa 11 metara, dok je golman domaćih Jovanović odbranio udarac Fratrovića u trećoj seriji.

Ranije su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije izborili OFK Vršac, Čukarički, Voždovac, Radnički iz Kragujevca, Novi Pazar, Vojvodina i Crvena zvezda.