Sport
22.02.2026. 20:40
Beta

Pobedili Kanadu

Hokejaši SAD prvi put od 1980. godine olimpijski šampioni

1
Izvor: AP / Hassan Ammar

Muška hokejaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, pošto je u finalu pobedila Kanadu posle produžetka sa 2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0).

Selekcija SAD povela je golom Meta Boldija u prvoj trećini, u drugoj je za izjednačenje Kanade pogodio Kejl Makar i tim rezultatom je završen regularni deo ovog finala. 

Pobedu Amerikancima je u produžetku doneo Džek Hjuz.

Ovo je treća zlatna medalja za selekciju SAD, a prva još od davne 1980. godine. 

Na drugoj strani, Kanada nije uspela da deseti put u istoriji osvoji najsjajnije odličje. 

Bronzanu medalju osvojili su hokejaši Finske pošto su u utakmici za treće mesto pobedili Slovačku sa 6:1. 

Finale između SAD i Kanade bio je poslednji sportski događaj na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
scattered clouds
29°C
22.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve