R.E.

Brazil

Hulk u epizodi - Kako da u 90. minuta izgubite 6 kilograma (VIDEO)

Hulk

Sećate se Hulka? Ne, ne tog... Već brazilskog napadača. Bivši napadač Porta i Zenita i dalje igra fudbal i još uvek je strah i trepet za protivničke odbrane i golmane.

Nedavno je u u pobedi njegovog Atletico Mineira nad Tombenseom (2:1) postigao pobednički pogodak u 89. minutu.

Međutim, nije zbog statistike sa tog meča postao globalna medijska tema, već zbog nečeg sasvim neočekivanog.

Hulk je utakmicu počeo sa 97,6 kilograma, da bi vaga nakon utakmice pokazala 91,9 kilograma. Dakle Hulk je za 90. minuta izgubio 5,7 kilograma

Globo Esporte piše da je ovo drugi put u poslednjih godinu dana da je Hulk ozbiljno izgubio na kilaži tokom jedne utakmice. Letos je nakon jedne utakmice "pao" sa 97 kilograma na 91 kilogram.

Razlog za ovakvo gubljenje kilaže leži i u tome što je utakmica u nedelju igrana po visokoj temperaturi. Iako je utakmica počela u 11 časova, po lokalnom vremenu, baš sa namerom da se izbegne najveća vrućina, tokom susreta je svakako bilo više od 30 stepeni.