Momiđi Nišija

Ima samo 13 godina i ima olimpijsko zlato!

Momiđi Nišija, skejtbording, 26. 7. 2021.
Izvor: EPA / JIJI PRESS / JIJI PRESS

Mlada Japanka Momiđi Nišija je sa samo trinaest godina postala olimpijska šampionka u skejtbordingu, osvojivši zlatnu medalju u Tokiju.

Tinejdžerka iz Osake trijumfovala je sa 15,26 poena i tako postala prva olimpijska šampionka u skejtbordingu. Ovaj sport je doživeo olimpijsku premijeru na igrama u Tokiju ove godine.

Međutim, ovo nije prvi veliki uspeh mlade Momiđi, ona je ranije ove godine osvojila prvo mesto na Svetskom prvenstvu u skejtbordingu.

Ženskom kategorijom skejtbordinga na Olimpijskim igrama ove godine dominirale su tinejdžerke, drugo mesto je osvojila trinaestogodišnja Brazilka Raisa Leal, dok je treće mesto pripalo šesnaestogodišnjoj Japanki Funi Nakajami. Među njaboljih pet našle su se i Amerikanka Aleksis Sabloun i Holanđanka Rus Svetslot.

Prvi olimpijski skejtbording šampion u muškoj kategoriji je dvadesetdvogodišnji Japanac Juto Horigome.