NBA

Jokićev Denver siguran, Lejkersi se probudili, Milvoki u strahu...

Nikola Jokić
Izvor: EPA / WILL OLIVER

Košarkaši Denvera pobedili su na svom terenu ekipu Minesote sa 109:80 i poveli su sa 1:0 u prvoj rundi plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Nagetsi su od početka utakmice vodili i diktirali tempo, a meč su prelomili krajem treće četvrtine kada su stigli do 29 poena prednosti.

Srpski centar Nikola Jokić je na terenu proveo 28 minuta i za to vreme je upisao 13 poena, 14 skokova i šest asistencija.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džamal Marej sa 24 poena, Majk Porter je postigao 18, Kentavijus Koldvel Poup 15, Brus Braun 14, a Eron Gordon 13 poena.

Entoni Edvards je predvodio Minesotu sa 18 poena, Džejlen Noul je dodao 12, a Kajl Anderson po 11 poena. Karl Entoni Tauns je promašio deset od svojih 12 prvih šuteva i meč je završio sa 11 poena.

Druga utakmica ove serije na programu je u noći sreda na četvrtak, takođe u Denveru.

Nagetsi su jedini od četiri domaćina koji su slavili prošle noći na početku plej-ofa NBA lige pošto je Finiks izgubio od Los Anđeles Klipersa, Memfis od Los Anđeles Lejkersa, a Milvoki od Majamija.

Los Anđeles Klipersi su savladali u gostima ekipu Finiksa sa 115:110 i tako poveli sa 1:0 u prvoj rundi plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Najzaslužniji za pobedu Klipersa, koji su igrali bez Pola Džordža, bio je Kavaj Lenard koji je postigao 38 poena. Erik Gordon je dodao 19, a dvocifreni učinak u pobedničkom timu imali su i Norman Pauel sa 14, Ivica Zubac sa 12 i Terens Man sa deset poena.

U redovima Finiksa najefikasniji je bio Kevin Durent sa 27 poena, poen manje dodao je Devin Buker, dok je Tori Kreg postigao 22 poena.

Druga utakmica ove serije igra se u noći između utorka i srede takođe u Finiksu.

Košarkaši Majamija su u prvoj utakmici četvrtfinalne serije na Istoku savladali Milvoki u gostima sa 130:117.

Ovaj meč su obeležile i povrede prve zvezde Baksa Janisa Adetokunba i košarkaša Majamija Tajlera Hiroa. Adetokunbo je nezgodno pao krajem prve četvrtine i povredio leđa, dok je Majami ostao bez Hiroa koji je polomio desnu ruku.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su u gostima Memfis sa 128:112 (32:27, 27:38, 37:25, 32:22), u prvom meču osmine finala plef-ofa NBA lige.

Lejkerse je do pobede predvodio Rui Hatimura sa 29 poena, a pratili su ga Ostin Rivs sa 23, Entoni Dejvis sa 22 i Lebron Džejms sa 21 poenom.

Kod Memfisa se izdvojio Džeren Džekson sa 31 poenom.

Serija se igra do četiri pobede, a naredni meč je 20. aprila, takođe u Memfisu.