Fudbal

Junajted osigurao plasman u Ligu šampiona

Fudbal
Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu Čelsi sa 4:1, u zaostaloj utakmici 32. kola Premijer lige.

Junajted je poveo u šestom minutu, kada je odličan centaršut iz slobodnog udarca iskoristio Kazemiro, koji je glavom savladao golmana Kepa Arisabalagu.

Domaći tim je do drugog gola stigao u šestom minutu nadoknade prvog dela, kada se posle odlične akcije i asistencije Džejdona Sanča u strelce upisao Antoni Marsijal.

U drugom poluvremenu golove za Junajted su postigli Bruno Fernandes u 73. minutu sa penala i Markus Rašford u 78. minutu, dok je jedini gol za goste zabeležio Žoao Feliks.

Rašford je postao prvi igrač Junajteda koji je postigao 30 golova u jednoj sezoni, nakon Robina van Persija i sezone 2012/13.

Junajted je trećom vezanom pobedom osigurao nastup u Ligi šampiona naredne sezone. Tim iz Mančestera na trećem mestu Premijer lige ima 72 boda, dok Čelsi na 12. poziciji ima 43 boda.

U poslednjem kolu Premijer lige Junajted dočekuje Fulam, dok londonski tim na svom terenu igra protiv Njukasla.