Liga Evrope

Vlahović odveo Juventus u četvrtfinale

1
Izvor: Beta/ DPA / Tom Weller

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su u revanš utakmici osmine finala u Nemačkoj pobedili Frajburg rezultatom 2:0.

Prvi gol postigao je srpski reprezentativac Dušan Vlahović u 45. minutu iz jedanaesterca.

Bivši fudbaler Partizana bio je strelac i u 28. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Pobedu je obezbedio Federiko Kijeza pogotkom u petom minutu nadoknade vremena.

Crno-beli su ukupnim rezultatom 3:0 prošli dalje.

Vlahović je posle meča izjavio da je srećan što je bio strelac za Juventus, ali da mu je važnija ukupna pobeda ekipe i plasman u narednu rundu.

"Gol mi mnogo znači, jer mi svaki pogodak daje na samopouzdanju, ali je još važnije da smo pobedili i prošli u narednu rundu. Malo smo se mučili, ali na kraju smo pobedili i pokazali osobine velikog tima. Moramo da nastavimo da radimo, da idemo utakmicu po utakmicu do ostvarenja cilja", rekao je srpski reprezentativac.

1
Izvor: Beta/ AP / Jose Breton

Plasman među osam najboljih obezbedio je i Mančester junajted, pošto je slavio u Sevilji protiv Betisa 1:0.

Jedini strelac bio je Markus Rašford u 56. minutu, na dodavanje Kazemira.

Junajted je ukupnim rezultatom 5:1 prošao dalje, pošto je u Engleskoj u prvom meču pobedio 4:1.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige Evrope održaće se u petak od 13 časova u Nionu.