PSŽ i Borusija u polufinalu Lige šampiona

1
Izvor: EPA / Christopher Neundorf

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije iz Dortmunda plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

PSŽ je u gostima pobedio Barselonu rezultatom 4:1 u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona.

"Sveci" su izborili plasman u polufinale najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja, iako su u prvoj utakmici odigranoj prošle nedelje u Parizu poraženi od Barselone rezultatom 3:2.

Golove za PSŽ postigli su Osman Dembele u 40, Vitinja u 54. i Kilijan Mbape u 61. (penal) i u 89. minutu. Jedini strelac za Barselonu bio je Rafinja u 12. minutu.

Katalonski klub je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 29. minutu direktan crveni karton dobio Ronald Arauho. Glavni sudija meča Ištvan Kovač isključio je i trenera Barselone Ćavija Ernandeza u 56. minutu.

Fudbaleri Borusije takođe će igrati u polufinalu, pošto su u Dortmundu bili bolji od madridskog Atletika 4:2.

U prvom duelu četvrtfinala odigranom prošle nedelje u Madridu bilo je 2:1 za Atletiko.

Golove za Borusiju u večerašnjoj utakmici postigli su Julijan Brandt u 34, Jan Matsen u 39, Niklas Filkrug u 71. i Marsel Zabicer u 74. minutu.

Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Mats Humels (autogol) u 49. i Anhel Korea u 64. minutu.

U sredu se u Mančesteru sastaju Siti i Real Madrid nakon što je prvi meč završen 3:3, dok će u drugoj utakmici snage u Minhenu odmeriti Bajern i Arsenal posle 2:2 iz Londona.