Fudbal

Liga šampiona: Rezultati trećeg kola kvalifikacija

Fudbal
Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Benfike pobedili su na svom terenu danski Midtjiland sa 4:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Benfika je posle prvih 45 minuta imala prednost od tri gola pošto su mrežu gostujućeg tima zatresli Gonsalo Ramos u 17. i 33. minutu i Enco Fernandes u 40. minutu.

Ramos je u 61. minutu kompletirao het-trik, a konačan rezultat postavio je Pione Sisto u 78. minutu sa penala.

Revanš meč je na programu za sedam dana u Danskoj.

Pobednik ovog duela će se za plasman u Ligu šampiona boriti sa boljim iz dvomeča Dinamo Kijev - Šturm Grac.

Belgijski Rojal union je na svom terenu slavio protiv Rendžersa sa 2:0, golovima Tedija Teume u 27. i Dante Vanzejra u 76. minutu.

Pobednik ovog dvomeča će u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv boljeg iz duela Monaka i PSV-a koji su u prvom meču odigrali 1:1.