Derbi

Mančester je crvene boje!

1
Izvor: Beta/AP / Dave Thompson

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu ekipu Mančester sitija sa 2:1, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Do vođstva je u 60. minutu došla gostujuća ekipa. Centaršut pred gol poslao je Kevin de Brujne, a najviši u skoku bio je Džek Griliš.

Junajted do izjednačenja dolazi u 78. minutu, a pogodak postiže Bruno Fernandeš. Kazemiro je asistirao ka Markusu Rašfordu, koji se nalazio u ofsajd poziciji, ali je loptu ostavio Fernandešu, koji sa ivice kaznenog prostora donosi izjednačenje.

Pomoćni sudija je u prvom trenutku pokazao ofsajd, da bi posle konsultacija glavni sudija priznao gol.

Pobedu domaćem timu u 82. minutu donosi Rašford, nakon što je asistenciju upisao Alehandro Garnačo.

Junajted je tako zabeležio devetu vezanu pobedu u svim takmičenjima.

Na tabeli Premijer lige Siti zauzima drugo mesto sa 39 bodova, dok je Junajted treći sa bodom manje.

Siti u sledećem kolu dočekuje Totenhem, a Junajted gostuje Kristal Palasu.