Superveleslalom

Mikaela Šifrin - četvrti veliki Kristalni globus

Alpine Skiing World Cup Finals
Izvor: Beta / AP / Alessandro Trovati

Američka skijašica Mikaela Šifrin osigurala je nakon trke superveleslaloma u francuskom Kurševelu, četvrti veliki Kristalni globus u Svetskom kupu u svojoj karijeri.

Šifrin je u Kurševelu osvojila drugo mesto čime je povećala prednost u odnosu na Slovakinju Petru Vlhovu na nedostižnih 236 bodova, dve trke pre kraja sezone. Slovakinja je zauzela tek 17. mesto i nije osvojila ni bod.

Osvajanjem četvrtog velikog Kristalnog globusa u karijeri, Šifrin se izjednačila sa sunarodnicom Lindsi Von.

Šifrin je u prethodno Svetskom kupu pobedjivala 2017, 2018. i 2019. godine.

Amerikanki je pobeda izmakla za pet stotinki, a slavila je Norvežanka Ragnhild Movinkel rezultatom 1:13,68 minuta. Treće mesto osvojila je Mišel Gizin iz Švajcarske koja je za 0,13 sekundi bila sporija od pobednice.

Mali Kristalni globus u super-džiju je još ranije osigurala Italijanka Frederika Brinjone, koja je današnju trku završila na 19. mestu.