Turnir u Dubaiju

Đoković lagano do četvrtfinala

1
Izvor: Beta / AP / Kamran Jebreili

Nakon ozbiljnog testa na startu turnira u Dubaiju protiv Čeha Mahača, Novak Đoković "protrčao" je kroz drugo kolo i lagano obezbedio plasman u četvrtfinale.

Najbolji teniser sveta pobedio je ubedljivo Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:3.

Đoković je do pobede nad 39. igračem na ATP liti stigao 77 minuta igre.

Ovo je bio drugi međusobni duel srpskog i holandskog tenisera, i drugi trijumf Đokovića.

U prvom setu, Đoković je u drugom gemu oduzeo servis protivniku, da bi u osmom gemu iskoristio petu brejk i set loptu i stigao do vođstva.

Brejkovima u drugom i četvrtom gemu drugog seta Đoković je stigao do ubedljive pobede.

U četvrtfinalu Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Poljaka Huberta Hurkača i Rusa Pavela Kotova, a taj duel će se igrati u četvrtak ne pre 16 časova.