Atletika

Obaraju se rekordi u Štark Areni

Serbia World Athletics Indoor Championships
Izvor: Beta / AP / Petr David Josek

Atletičar iz Trinidada i Tobaga Džerim Ričards osvojio je zlato u trci na 400 metara na Svetskom prvenstvu u u dvorani u Beogradu.

Ričards je sa novim rekordom svetskih šampionata, koji sada iznosi 45 sekundi, stigao do zlatne medalje.

Amerikanac Trevor Basit je bio drugi sa ličnim rekordom od 45.05, a bronzanu medalju je osvojio Švedjanin Karl Bengstrom sa 45.33, oborivši državni rekord.

Novi svetski rekord šampionata oboren je i u trci na 1.500 metara u konkurenciji žena.

Etiopljanka Gudaf Cegaj istrčala je 3:577,19 minuta, i stigla do novog rekorda i zlatne medalje.

Njene sunarodnice, Aksumavit Embaje (4:02,29) i Hirut Mešeša (4:03,39) osvojile su srebrnu i bronzanu medalju.