Atletika

Oni hodaju najbrže, ali stvarno

1
Izvor: EPA / RONALD WITTEK

Španski atletičar Alvaro Martin i Grkinja Antigoni Drisbioti osvojili su zlatne medalje u brzom hodanju na 20 kilometara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Martin je slavio vremenom 1:19,11, što je njegov novi lični rekord.

Srebro je pripalo Švedjaninu Perseusu Karlstremu (1:19,23), a bronza Špancu Dijegu Garsiji Kareri (1:19,45).

Aktuelni olimpijski šampion u brzom hodanju na 20 kilometara, Italijan Masino Stano zauzeo je osmo mesto (1:21,18).

Posle titule evropske šampionke na 35 kilometara, Grkinja Drisbioti je slavila danas i na 20 kilometara s rezultatom 1:29,03, što je i njoj novo najbolje lično vreme.

Srebrnu medalju osvojila je Poljakinja Katažina Zdjeblo (1:29,20), dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Nemica Saskija Fajge (1:29,25).