Evroliga

Partizan pao u Bolonji

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Košarkaši Partizana izgubili su u Bolonji od Virtusa 84:88 (19:19, 12:16, 27:27, 26:26), u utakmici 25. kola Evrolige.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio kapiten Kevin Panter sa 22 poena, a Džejms Naneli postigao je 18. Aleksa Avramović dodao je 16 poena, a 10 poena Pi Džej Doužer.

Italijansku ekipu predvodili su Marko Belineli i Ife Lundberg sa po 20 poena, a Izaja Kordinje dodao je 12.

Poenima Džejlina Smita i uz dve trojke Avramovića Partizan je poveo 10:5, ali su domaći predvođeni Belinelijem uspeli da preokrenu i povedu 17:16.

Naneli je vratio trojku i prednost Partizanu, a Lundberg je izjednačio na kraju prve četvrtine na 19:19.

Partizan je u nastavku igrao dobro i borbeno u odbrani ali to nije uspeo da iskoristi pa je Virtus vodio, a posle četiri uzastopna poena Tornike Šengelije i sa 32:27.

Beogradski tim je uspeo da priđe na poen zaostatka košem Balše Koprivice, ali je zbog loše igre u napadu Partizan poluvreme završio zaostatkom od četiri poena, 31:35.

Trojkom Kordinjea Virtus je poveo 38:31, Partizan se primakao, ali su domaći odbili nalet trojkama Belinelija za 47:41, a poenima Šengelije i Brajanta Danstona poveli su sa 10 razlike.

Seriju je trojkom prekinuo Panter, ali je sa druge strane uzvratio Belineli, a sa dva bacanja Kordinijea, Virtus je poveo 56:44.

Partizan je posle toga zaigrao bolje, pogađali su Smit, Doužer i Panter i izjednačili na 62:62, početkom četvrte četvrtine.

Trojkom Nanelija Partizan je poveo 67:64, a odmah je trojku vratio Lindberg. Sa šest uzastopnih poena Nanelija Partizan je poveo 75:70, a sa šest razlike (77:71) košem Doužera u poslednjim trenucima napada.

Serijom 6:0 Virtus je izjednačio na 77:77, seriju je prekinuo Koprivica, a Kordinje je novim poenima ponovo izjednačio.

Poenima sa linije za slobodna bacanja Alena Smailagića Partizan je poveo, ali je Lundberg trojkom vratio vođstvo 82:81. Panter je na drugoj strani promašio, a oba slobodna bacanja ubacio je Avudu Abas i 9,4 sekunde pre kraja doneo tri razlike.

Partizan posle toga nije uspeo da organizuje napad i Abas je zakucao za 86:81. Odmah je trojku pogodio Panter na 1,6 sekundi pre kraja. Posle toga prekršaj je napravljen na Belineliju, koji je pogodio oba slobodna bacanja i obezbedio pobedu Virtusu.

Partizan sada sa 12 pobeda i 13 poraza zauzima 11. mesto na tabeli, a Virtus je treći sa 16/9.

U sledećem kolu Partizan će dočekati Bajern, a Virtus će dočekati Monako.