Fudbal

Premijer liga i peti gol Aleksandra Mitrovića

Aleksandar Mitrović, 31. 8. 2022.
Izvor: EPA / ANDY RAIN

Fudbaleri Fulama pobedili su u utorak uveče na svom terenu ekipu Brajtona sa 2:1, u utakmici petog kola Premijer lige.

Ekipa sa Krejven Kotidža je upisala drugu pobedu u sezoni i trenutno je peta na tabeli sa osam bodova, dok je Brajton posle prvog poraza na poziciji četiri sa dva boda više.

Posle slabog prvog poluvremena, Fulam je poveo posle samo tri minuta igre u nastavku, a strelac je bio srpski napadač Aleksandar Mitrović kojem je to peti gol u sezoni.

Posle udarca Neskensa Kebana, lopta je otišla na stranu i stigla do Mitrovića kojem nije bilo teško da savlada golmana gostiju.

Fulam je u 55. minutu poveo sa 2:0 autogolom Luisa Danka, koji je loptu poslao u sopstvenu mrežu nakon udarca Pereire, a samo četiri minuta kasnije Brejton je smanjio pogotkom Aleksisa Mekalistera sa penala.

Fudbaleri Fulama će u narednom kolu gostovati Totenhemu, dok će Brajton dočekati Lester.

U drugom meču odigranom u istom terminu, Kristal Palas i Brentford su odigrali nerešeno 1:1. Kristal Palas je poveo u 60. minutu sjanim golom Vilfreda Zahe, a izjednačenje i bod Brentford doneo je Joan Visa u 88. minutu.

Brentford je deveti na tabeli sa šest bodova, dok je Kristal Palas sada na 13. poziciji sa pet bodova.

Ekipu Kristal Palasa u narednom kolu očekuje gostovanje Njukaslu, dok će Brentford ugostiti Lids.