11.05.2022. 08:56

Fudbal

Premijer liga: Liverpul pobedio Aston Vilu

Fudbal

Fudbaleri Liverpula pobedili su u Birmingemu domaću Aston Vilu sa 2:1, u utakmici 33. kola Premijer lige i izjednačili se na tabeli sa vodećim Mančester sitijem.

Aston Vila je povela u trećem minutu golom Daglasa Luisa, a tri minuta kasnije izjednačio je Žoel Matip.

Pobedu Liverpulu doneo je Sadio Mane pogotkom u 65. minutu, na asistenciju Luisa.

Liverpul ima 86 bodova, koliko ima i prvoplasirani Mančester siti, koji ima utakmicu manje i za tri gola bolju gol-razliku. Siti će u sredu igrati protiv Vulverhemptona. Siti je postigao 89 i primio 21 gol, a Liverpul je postigao isti broj golova, ali je primio 24.

Aston Vila, koju sa klupe predvodi bivši kapiten Liverpula Stiven Džerard, zauzima 11. mesto na tabeli sa 43 boda.